Ochrona praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego Komentarz

  • Dodaj recenzję:
  • 2391
  • Producent: C.H. Beck
  • Autor: Ryszard Strzelczyk
  • Cena netto: 94,29 zł 99,00 zł
Ochrona praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego Komentarz, Ryszard Strzelczyk, oprawa: miękka, format: 12.5x19.2cm, stron: 310, rok wydania: 2012, ISBN: 978-83-255-3840-8

WKRÓTCE W SPRZEDAŻY:

W prezentowanym komentarzu została omówiona ustawa z 16.09.2011 r. o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego, która wchodzi w życie 29.04.2012 r. Autor, który brał udział w pracach legislacyjnych nad tą ustawą, poddaje analizie charakter, tryb i formę zawarcia nowej umowy deweloperskiej, prawa i obowiązki stron tej umowy, a także wyjaśnia na czym polegają i jak funkcjonować mają w praktyce środki ochrony zapewniane przez dewelopera nabywcom lokali mieszkalnych lub domów jednorodzinnych, takie jak mieszkaniowy rachunek powierniczy, gwarancja bankowa oraz ubezpieczeniowa. Autor w bardzo przystępny sposób wyjaśnia najtrudniejsze zagadnienia związane z zawieraniem umów deweloperskich po wejściu w życie komentowanej ustawy.

Komentarz stanowi cenną pomoc dla deweloperów i ich klientów, notariuszy, sędziów, adwokatów, radców prawnych oraz pośredników w obrocie nieruchomościami, a także dla aplikantów notarialnych, sądowych, adwokackich i radcowskich.