Spawalnictwo. Słownik polsko-niemiecki/niemiecko-polski

  • Dodaj recenzję:
  • 2829
  • Producent: Kabe
  • Autor: Michał Warszawski
Spawalnictwo. Słownik polsko-niemiecki/niemiecko-polski

rok wydania: 2014, wydanie pierwsze
ilość stron: 87
ISBN: 9788362760497
format: A5
oprawa: miękka, kolorowa, foliowana

Opis
Brak słownika z branży spawalniczej niemiecko-polskiego/polsko-niemieckiego był od dawna sygnalizowany. Relacje branżowe, tzn. techniczne i pracownicze istnieją od ponad 30 lat. Słownik angielsko-polski /polsko-angielski nie do końca zaspokajał potrzeby tej branży. Powszechnie znana jest działalność niemieckich instytucji certyfikacyjnych i innych organizacji skupiających firmy związane z branżą spawalniczą.
Corocznie w Essen odbywają się największe na świecie targi branżowe: Schweiβen und Schneiden - Messe, na których wystawiają się również firmy z Polski, oraz odwiedza je duża ilość przedstawicieli polskich firm. Na tych przesłankach i podstawach terminologicznych opracowaliśmy ten słownik.

Terminologia jest absolutnie współczesna. Oparta na współczesnej dokumentacji: katalogach firmowych, targowych i normach – gwarantuje najwyższą jakość specjalistycznej komunikacji interpersonalnej zarówno w warunkach opracowywania dokumentacji, zachowywania procedur i porozumiewania się w warunkach projektów z zakresu konstrukcyjno-budowlanego.
Przełomową innowacją w zakresie słowników specjalistycznych jest zastosowanie rysunków 3D do obrazowania terminologii w zakresie pozycji spawania. W tym przypadku graficzne przedstawienie pozycji rozwiązuje wszystkie wątpliwości, zwłaszcza, że obowiązuje norma PN-EN ISO 6947: 2011E, która nie zawiera polskich odpowiedników, pomimo tego, że zastąpiła wycofaną normę PN-EN ISO 6947:1999P – zawierającą polskie odpowiedniki.
Wszelkie sygnały z rynku pracy wskazują, że ruszają nowe projekty energetyczne na rynkach
niemieckojęzycznych, tzn. nie tylko w Niemczech, lecz również w Szwajcarii.
Wyprzedzając te oczekiwania wydajemy właśnie ten słownik.

Spis treści
Wprowadzenie
1. Numery procesów, Nazwy, Kody, Skróty
2. Procesy spawania, Materiały, Materiały spawalnicze, Obróbka cieplna, Sprzęt
3. Pozycje spawania
4. Inspekcja i badanie spoin
5. Geometryczne niezgodności spawalnicze
6. Wytwarzanie konstrukcji stalowych
7. BHP – Środowisko


Księgarnia Techniczna Grupy Medium | Karczewska 18, 04-112 Warszawa | tel.: 22 512 60 60 | e-mail: eib@ksiegarniatechniczna.com.pl