Klimatyzacja pojazdów samochodowych. Technika klimatyzacyjna dla praktyków

  • Dodaj recenzję:
  • 3474
  • Producent: Systherm
  • Autor: dr inż. Bolesław Gaziński
  • Cena netto: 84,76 zł 89,00 zł

Klimatyzacja pojazdów samochodowych. Technika klimatyzacyjna dla praktyków

rok wydania: 2016, wydanie drugie rozszerzone
ilość stron: 266
ISBN: 978-83-61265-05-4
format: 17,0x24 cm
oprawa: miękka

Opis
Jest to pierwsze takie opracowanie na rynku polskim napisane przez zespół polskich autorów (z Krakowa, Łodzi, Warszawy i Poznania).

W poradniku zawarto zarówno teoretyczne podstawy procesów zachodzących w układach klimatyzacji, szczegółowo omówiono poszczególne podzespoły układu, jak również zamieszczono informacje praktyczne dotyczące diagnostyki oraz obsługi.

Pozycja kierowana jest do firm i osób związanych z branżą klimatyzacyjną i samochodową zainteresowanych teoretyczną i praktyczną stroną problematyki. Liczymy, że zyska także uznanie wśród naukowców, studentów i uczniów kierunków związanych z motoryzacją.

Nadrzędnym celem publikacji pt. Technika Klimatyzacyjna dla Praktyków: Klimatyzacja pojazdów samochodowych jest wypełnienie luki pomiędzy dynamicznie rozwijającą się klimatyzacją pojazdów samochodowych, a skąpymi publikacjami na ten temat. Chcemy zainteresować Czytelników naszą kolejną książką z zakresu transportu samochodowego.

W opracowaniu tym zebrane zostały dla Państwa informacje przydatne w działalności zawodowej np. prowadzeniu serwisu samochodowego oraz wychodzące naprzeciw zainteresowaniom wielu fanów motoryzacji. Książka znajdzie również zainteresowanie środowisk akademickich, a w szczególności studentów kierunków związanych z motoryzacją.

W książce staraliśmy się przedstawić zarówno ogólne zasady działania klimatyzacji w pojazdach i ich szczegóły, dotyczące budowy i działania instalacji klimatyzacyjnej w pojazdach. Ponadto przeanalizowano występujące awarie, przedstawiono sposoby diagnozowania niesprawności działania instalacji. Uzupełnieniem praktycznym dla serwisantów jest zestawienie ilości czynnika chłodniczego i oleju wymaganego do napełnienia instalacji klimatyzacyjnych w najczęściej występujących markach samochodowych.

Książka w moim przekonaniu, przyczyni się do lepszego zrozumienia zasad działania klimatyzacji w pojazdach samochodowych, co powinno ułatwić właściwą eksploatację klimatyzacyjnych urządzeń użytkownikom pojazdów i osobom prowadzącym serwis i naprawy klimatyzacji.

/ fragmenty przedmowy /


Księgarnia Techniczna Grupy Medium | Karczewska 18, 04-112 Warszawa | tel.: 22 512 60 60 | e-mail: eib@ksiegarniatechniczna.com.pl