Zarządzanie energią w jednostkach samorządu terytorialnego. Wybrane modele możliwości ograniczenia, rekomendacje

  • Dodaj recenzję:
  • 3697
  • Producent: CeDeWu
  • Autor: Alexander Tokarćik
  • Cena netto: 45,62 zł 47,90 zł

Zarządzanie energią w jednostkach samorządu terytorialnego. Wybrane modele możliwości ograniczenia, rekomendacje

rok wydania: 2017, wydanie pierwsze
ilość stron: 166
ISBN: 978-83-8102-024-4
format: 16,5x23,5 cm
oprawa: miękka

Opis
Zapewnienie energii niezbędnej dla dalszego wzrostu gospodarczego z jednoczesną dbałością o środowisko naturalne i przyszłe pokolenia stanowi jedno z podstawowych wyzwań gospodarki XXI wieku.

Potrzeba ulepszenia procesów gospodarowania i zarządzania zużyciem zasobów, w tym energetycznych, wymaga innowacji organizacyjnych i profesjonalnej koordynacji. Konieczne jest stworzenie rozwiązań, które będą wytyczały skuteczną drogę w procesie zarządzania energią. Duże szanse stwarzają tu klastry energii, które są potencjalnym narzędziem nowego zrównoważonego modelu dostarczającego kompleksowych rozwiązań, pozwalających na optymalne i efektywne wykorzystanie lokalnego potencjału dla zapewnienia finansowo korzystnego bezpieczeństwa energetycznego w sposób przyjazny dla środowiska. Klastry energii stają się elementem, który w energetyce rozproszonej zaczyna cieszyć się coraz większym zainteresowaniem.

„...w opinii Departamentu Energii Odnawialnej publikacja ta stanowi cenny wkład w dyskusję nad koncepcją rozwoju klastrów energii w Polsce."
Ministerstwo Energii DEO.I.4100.47.2017

„Omawiana publikacja może stać się jedną ze znaczących pozycji nie tylko dla studentów kierunków energetyka, ochrona środowiska i zarządzanie, ale także dla wąskich kręgów specjalistów i szerszego grona laików, którzy chcą uzyskać podstawowe informacje na temat zasad budowania struktur zarządzania energią w kompleksowej i przede wszystkim zrozumiałej formie."
Doc. Ing. Andrej KAPJOR, PhD

„...współpracę uczyniono bardzo ważnym narzędziem polityki energetycznej, przy czym współpraca ta może odbywać się w ramach klastra energetycznego, ale także poprzez współdziałanie w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego lub w innych wspólnie działających organizacjach."
Prof. dr hab. Andrzej Piotr Wiatrak

Z książki dowiesz się:
• Jak optymalizować gospodarowanie energią
• Jak budować zespoły ds. zarządzania energią
• Jak rozwijać kompetencje niezbędne do zarządzania energią
• Po co i jak tworzyć klaster energii