Konstrukcje żelbetowe według Eurokodu 2 i norm związanych. Tom 3, oprawa twarda

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 5353
  • Producent: Wydawnictwo Naukowe PWN
  • Autor: Włodzimierz Starosolski

  • szt.
  • Cena netto: 141,90 zł 149,00 zł

Konstrukcje żelbetowe według Eurokodu 2 i norm związanych. Tom 3

rok wydania: 2023, wydanie ósme
ISBN: 978-83-01-22882-8
ilość stron: 872
format: 16,5x23,5 cm
oprawa: twarda

Opis

To już kolejna, ósma edycja tomu 3. znanej w środowisku budowlanym książki dotyczącej konstrukcji żelbetowych. Tom 3 w wydaniu 8. obejmuje swoim zakresem dalsze popularne elementy konstrukcji żelbetowych. Tak jak w całym cyklu, normy „europejskie” (PN-EN, PN-ISO, PN-EN-ISO) potraktowano jako podstawowe, nie rezygnując z przedstawienia zaleceń dotychczasowych norm polskich (PN).

Pierwsze dwa rozdziały poświęcono kształtowaniu, obliczaniu i konstruowaniu słupów i ścian, zarówno monolitycznych jak i prefabrykowanych. Kolejny rozdział zawiera zasady aproksymacji konstrukcji żelbetowych modelami prętowymi w różnych sytuacjach konstrukcyjnych. Znaczną część tomu poświęcono obliczaniu i konstruowaniu miejsc szczególnych takich jak: naroża, węzły, załamania prętów, otwory w belkach, wsporniki krótkie i belkowe i tym podobne sytuacje lokalne. Kolejny rozdział został poświęcony kształtowaniu, obliczaniu i konstruowaniu fundamentów wszelkich typów: stopowych, ławowych i płytowych. Omówiono obliczenia uproszczone i wspomagane komputerowo. Następnie przedstawiono zagadnienia projektowania, obliczania i konstruowania różnych typów ścian oporowych zarówno monolitycznych jak i prefabrykowanych. Końcowy rozdział poświęcono posadzkom przemysłowym różnych typów. Podając zasady kształtowania, obliczania, konstruowania a także ich wykonania i napraw.

W stosunku do poprzednich wydań dokonano wyraźnego rozszerzenia zakresu informacji i jej aktualizacji. Przybyło 176 stron tekstu oraz 122 nowych rysunków a 118 dawnych rysunków zostało rozszerzonych względnie skorygowanych.

Jest to znakomity podręcznik dla studentów zarówno studiów inżynierskich, jak i magisterskich, a także niezastąpione źródło informacji i praktycznych wskazówek dla szerokiego grona inżynierów zarówno projektantów, jak i osób zajmujących się konserwacją obiektów.

Spis treści w załączniku poniżej