Mikrokontrolery AVR Język C. Podstawy programowania

  • Add feedback:
  • 2990
  • Manufacturer: Atnel
  • Autor: Mirosław Kardaś
  • szt.
  • Net Price: 167.62 zł 176.00 zł

Mikrokontrolery AVR Język C. Podstawy programowania

rok wydania: 2013, wydanie drugie poprawione i uzupełnione
ilość stron: 520
ISBN: 9788393179725
format: B5
oprawa: twarda, szyta


Opis

Książka jest w nowej TWARDEJ oprawie (szyta), nowy profesjonalny skład komputerowy, papier dobrej jakości.

NOWOŚĆ !!! Do tej pory jeszcze nie pojawiła się w Polsce książka opisująca tak kompleksowo i w pełni wszystkich zagadnień związanych z nauką programowania mikrokontrolerów w języku C nie tylko początkujących. Jest ona skierowania głównie do tych, którzy rozpoczynają pasjonującą przygodę nauki języka C na mikrokontrolerach AVR. W drugiej części książki znaleźć już można przykłady dotyczące takich zagadnień jak: podstawy pseudo-wielowątkowości, obsługi zdarzeń czy timerów programowych. Wszystko jest przedstawione w bardzo przystępny sposób i poparte szeregiem przykładów. Zatem po przebrnięciu całej książki, wykonaniu ćwiczeń, każdy początkujący może wykorzystywać zaawansowane techniki programowania i to nawet w tak małych mikrokontrolerach jak ATtiny13! Nawet zagadnienia związane z transmisją danych po sieci Ethernet przestają być czymś straszynym po przeczytaniu książki dla osób dopiero zaczynających tę przygodę.

Książka przedstawia wszystko krok po kroku począwszy od najbardziej podstawowych zagadnień związanych zarówno z samym językiem C jak i mikrokontrolerami AVR. Dzięki tej książce, będziesz potrafił(-a) zaprogramować dowolny procesor z serii ATmega lub ATtiny. Książka zawiera mnóstwo ciekawych i dokładnie omówionych przykładów i kodów źródłowych, które mogą stanowić inspirację do realizacji własnych pomysłów.

Do książki dołączona jest także płyta DVD, zawierająca wszystkie omawiane materiały dydaktyczne w postaci pełnych kodów źródłowych wręcz całych projektów, które można bez problemu uruchamiać i modyfikować we własnym zakresie. Poza tym umieszczone są na niej także lekcje video poświęcone m.inn stawianiu pierwszych kroków w profesjonalnym środowisku programistycznym jakim jest ECLIPSE. (należy dodać, że jest ono całkowicie darmowe)
Ogromną zaletą książki są przykładowe projekty z bardzo dobrymi komentarzami i szerokimi opisami. Całość dostępna jest także na dołączonej płycie DVD. DODATKOWO - płyta zawiera preinstalowane i wstępnie skonfigurowane profesjonalne środowisko programistyczne ECLIPSE. Natomiast załączone lekcje video obalają kolejny mit o tym, iż jest ono bardzo trudne w obsłudze i użytkowaniu. Dzięki tej książce - już nigdy nie będzie trudno rozpocząć nauki języka C czy też korzystać z ECLIPSE.

Wszystkie KODY ŹRÓDŁOWE znajdują się na płycie DVD w folderze: ECLIPSEworkspace.