Fotowoltaika Podręcznik dla studentów, uczniów, instalatorów, inwestorów w. 2022

  • Aňadir opinión:
  • 4256
  • Fabricante : Eco Investment
  • Autor: Ryszard Tytko
  • szt.
  • Precio neto: 91.43 zł 96.00 zł

Fotowoltaika Podręcznik dla studentów, uczniów, instalatorów, inwestorów

rok wydania: 2022, wydanie VI
ilość stron: 519
ISBN: 9788381112567
format: B5

 

Zmiany, jakie dokonuje się na naszych oczach w zakresie zagadnień technicznych, aktami prawnymi w tej dziedzinie techniki, wymusiły na nas napisanie książki uwzględniającej w/w zagadnienia. Podręcznik kierujemy do uczniów, studentów, słuchaczy, instalatorów, Inwestorów, pragnących pogłębić swą wiedzę z zakresu instalacji fotowoltaicznych i elektrycznych.


Dedykujemy ją również Inwestorom ( prosumentom ) zamierzającym montować instalacje fotowoltaiczna. Informacje
zawarte w podręczniku oparte są na bogatym doświadczeniu naukowym, technicznym autorów tej pracy. Treść książki pozwoli odpowiedzieć na wiele pytań dotyczących budowy, montażu , eksploatacji fotowoltaicznych. Szeroki przekrój zagadnień podany przejrzyście i w nowoczesnym układzie, powinien ułatwić korzystanie z podręcznika. W poszczególnych rozdziałach książki usystematyzowaliśmy aktualną wiedzę dotyczącą fotowoltaiki i instalacji elektrycznych, popartą własnymi badaniami.


Mamy nadzieję, że nasza i Państwa praca przyczyni się do większego niż dotychczas wykorzystania "darmowej energii ze słońca " w naszym kraju, powstania nowych miejsc pracy. Życzymy sukcesów firmom, osobom prywatnym, zajmującym się produkcją, dystrybucją, montażem instalacji fotowoltaicznych.
Stowarzyszenie e-Szkoła, którego jestem prezesem, prowadzi w Krakowie szkolenie z zakresu instalacji fotowoltaicznych, wystawiając zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodnie z zapisami ustawowymi.

 

 

Wybrane fragmenty recenzji książki "Fotowoltaika":

"Fotowoltaika" - jest długo oczekiwaną pozycją literaturową. Systematyzuje podstawowe wiadomości, jakie należy przekazać uczniowi, słuchaczowi w trakcie procesu nauczania. Książka wypełnia niszę pomiędzy dostępnymi źródłami wiedzy, dotyczącymi systemów fotowoltaicznych.
Podręcznik jest świetną pomocą dla nauczycielu i egzaminatorów przygotowujących sprawdziany wiedzy i testy z zakresu fotowoltaiki.
Technologia wytwarzania energii, bazująca na słońcu jest kluczowa dla rozwoju przemysłu energetycznego, a co za tym idzie pozostałych branż gospodarki i ekonomii w Polsce.
W sposób przystępny i zrozumiały dla ucznia, autor przedstawił budowę, zasadę działania instalacji fotowoltaicznych. Na szczególną uwagę zasługują przedstawione przez autora uwarunkowania prawne i polityka polski w zakresie wykorzystania energii słonecznej.

***

Autor w swej książce zwraca uwagę na zagadnienia związane z przestrzeganiem zasad BHP przy montażu i eksploatacji instalacji PV. Profesjonalnie potraktował również tematy związane z podstawami elektrotechniki i urządzeń elektrycznych.
Z punktu widzenia uczącego, doskonałym rozwiązaniem są zawarte w książce przykładowe pytania testowe na egzamin zawodowy i kończące kursy kwalifikacyjne.
Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu instalatorów autor opracował przykładowy projekt instalacji fotowoltaicznej.
Końcowy fragment książki dotyczący koncepcji samowystarczalnego budynku niskoenergetycznego zasilanego z OZE, dla domu z Programu "Mieszkanie Plus".

***

"Fotowoltaika" powinna znaleźć się na półce każdego, kogo zadaniem jest nauczanie w zakresie systemów energetyki odnawialnej. Stanowi również dodatkowe wsparcie dla kursantów na szkoleniach, uczniów i studentów, związanych z szeroko pojętą energetyką i instalacjami.
Pozycja godną polecenia jest również książka prof. dr inż. Ryszarda Tytko "Urządzenia i systemy energetyki odnawialnej". Z niecierpliwością oczekuję następnych publikacji, życząc autorowi kolejnych sukcesów, jakim jest ta książka.