Administrator nieruchomości. Zagadnienia prawne i praktyczne

  • Dodaj recenzję:
  • 3101
  • Producent: Difin
  • Autor: Ewa Tomaszewska
  • szt.
  • Cena netto: 45,71 zł 48,00 zł

Administrator nieruchomości. Zagadnienia prawne i praktyczne

rok wydania: 2015
ilość stron: 186
ISBN: 978-83-7930-969-6
format: 16x23 cm
oprawa: miękka

Opis
Wznoszenie osiedli mieszkalnych posiadających budynki pod ciągłym dozorem ochrony, w tym budowanie nieruchomości objętych kodeksową współwłasnością, to obecnie norma na rynku mieszkaniowym. W celu jak najlepszego funkcjonowania, w tym rozwijania takich nieruchomości, doszło do wyodrębnienia z zakresu zarządzania zawodu administratora.

Do 2014 roku każda osoba chcąca wykonywać zawód administratora nieruchomości musiała uzyskać niezbędną licencję. Obecnie, na skutek wprowadzania sukcesywnie zmian i „uwalniania” pewnych zawodów od obowiązku posiadania specjalistycznych uprawnień, zawód administratora może wykonywać każdy, kto ma stalowe nerwy oraz abstrakcyjność myślenia o przepisach prawa, które stanowią podstawę działania.

Poradnik został stworzony po to, by pomóc zrozumieć polskie normy prawne z zakresu prawa mieszkaniowego. Jego lektura pomoże zrozumieć, jak dostosować obowiązujące normy prawne do warunków panujących obecnie.

W książce można znaleźć odpowiedzi na nurtujące administratora pytania, takie jak:
Gdzie kończy się rola administratora, a zaczyna prawo własności lokatora?
Co oznacza nieruchomość wspólna, jak ją rozumieć?
Czy balkon to jeszcze własność należąca do właściciela przynależnego lokalu, czy już własność wspólna wszystkich mieszkańców nieruchomości?
Jak efektywnie współpracować z zarządem wspólnoty mieszkaniowej?