Analiza w Matlabie stanów ustalonych i zwarciowych systemów elektroenergetycznych

  • Dodaj recenzję:
  • 4026
  • Producent: Oficyna Wydawnicza Politechniki Wrocławskiej
  • Autor: Robert Lis, Marian Sobierajski, Mirosław Łabuzek
  • Cena netto: 51,33 zł 53,90 zł

Analiza w Matlabie stanów ustalonych i zwarciowych systemów elektroenergetycznych

rok wydania: 2018
ilość stron: 398
ISBN: 978-83-7493-053-6
oprawa: miękka

Opis

Matlab jest interakcyjnym pakietem programów do obliczeń numerycznych opartym na najbardziej efektywnych procedurach obliczeń numerycznych opracowanych przez najlepszych specjalistów.

W niniejszej książce postawiono sobie za cel szczegółowe opisanie oraz udostępnienie opracowanych przez autorów funkcji (tzw. m-plików) do wyznaczania parametrów zastępczych oraz przeznaczonych do analizy stanów ustalonych i zwarciowych w systemach elektroenergetycznych.

Kody źródłowe opisanych programów są umieszczone na CD dołączonym do publikacji. Do ich wykorzystania nie jest wymagana biegła znajomość Matlaba. Użytkownik powinien jednak umieć przygotować plik danych wejściowych z wykorzystaniem załączonych funkcji wyznaczania parametrów zastępczych elementów systemu elektroenergetycznego. Dzięki temu będzie mógł także tworzyć własne funkcje, ale musi mieć umiejętność posługiwania się działaniami na macierzach numerycznych i komórkowych oraz stosowania operacji tablicowych i działań na łańcuchach.

Adresatem prezentowanej monografii są studenci, pracownicy naukowi zajmujący się problematyką sieci i systemów elektroenergetycznych oraz specjaliści z zakresu elektroenergetyki odpowiedzialni za rozwiązywanie praktycznych zadań inżynierskich.

O Autorze

Aleksander Kurczyk jest pasjonatem informatyki, programowania, sieci komputerowych i elektroniki. Mikrokontrolery STM32 poznał podczas studiów na Politechnice Wrocławskiej, gdzie brał udział w przygotowaniu kursów mikrokontrolerowych dla studentów. Jest autorem artykułów publikowanych w „Elektronice Praktycznej”.


Księgarnia Techniczna Grupy Medium | Karczewska 18, 04-112 Warszawa | tel.: 22 512 60 60 | e-mail: eib@ksiegarniatechniczna.com.pl