Armatura przemysłowa. Elementy konstrukcyjne rurociągów

  • Dodaj recenzję:
  • 4537
  • Producent: Cibet
  • Autor: Bernd Thier
  • Cena netto: 37,14 zł 39,00 zł

Armatura przemysłowa. Elementy konstrukcyjne rurociągów

rok wydania: 2001, wydanie pierwsze
ISBN: 83-85749-22-5
ilość stron: 706
format: 15x21,5 cm
oprawa: twarda

Opis

Sprawnośœć i bezpieczeństwo działania instalacji przemysłowych, ciepłowniczych, ogrzewczych i sanitarnych w dużym stopniu zależy od pewnośœci pracy i trwałośœci armatury regulacyjnej, odcinającej i zabezpieczającej. W niniejszej pracy zbiorowej zatytułowanej "Armatura przemysłowa" można znaleŸźć obszerne i wszechstronne wiadomoœści na temat klasyfikacji, konstrukcji i działania armatury oraz na temat materiałów, z których są wykonane różne jej składowe.

Autorzy piszący o poszczególnych tematach wywodzą się ze znanych niemieckich ośœrodków naukowych, a także biur konstrukcyjnych i firm produkujących różne rodzaje armatury i jej czꜶci składowe.

Książka omawia:
- obliczenia wytrzymałoœściowe i wymiarowanie korpusów armatury,
- zagadnienia akustyki pracy zaworów regulacyjnych,
- współpracę klap regulacyjnych i odcinających z rurociągami ze szczególnym uwzględnieniem rurociągów z tworzyw sztucznych,
- zawory kulowe,
- uszczelnienia domknięć zaworów oraz ich połączeń z rurociągami,
- wymagania jakoœściowe w stosunku do armatury w œświetle systemu zarządzania jakośœcią ISO 9000.

Treśœć książki jest bogato ilustrowana przykładami rozwiązań konstrukcyjnych różnych rodzajów armatury oraz wykresami charakterystyk działania poszczególnych elementów.

Książka może być użyteczna dla inżynierów w dziedzinie konstrukcji armatury oraz inżynierów i techników zajmujących się projektowaniem i eksploatacją instalacji i urządzeń technologicznych, cieplnych i sanitarnych.