Budownictwo pasywne Proste Genialne Komfortowe

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 4667
  • Producent: Polski Instytut Budownictwa Pasywnego
  • Autor: Wolfgang Feist, Gunter Schlagowski

  • szt.
  • Cena netto: 39,84 zł 49,00 zł

Budownictwo pasywne. Proste Genialne Komfortowe

Materiały konferencyjne
VIII Międzynarodowe Forum Budownictwa Pasywnego i Efektywności Energetycznej w Budownictwie
BUDMA 2017

 

Budownictwo energetycznie pasywne – doświadczenia branżystów oraz podstawy budownictwa pasywnego

Publikacja pokrywa się w 70% z wydaną w 2006 książką "Podstawy budownictwa pasywnego"

 

Opis

Drukowana publikacja wydana w języku polskim z okazji 25 lecia budownictwa pasywnego podczas Międzynarodowego Forum Budownictwa Pasywnego i Efektywności Energetycznej .

W 1988 roku Wolfgang Feist, Gunter Schlagowski oraz inni przyszli eksperci poszukiwali sposobu na budowanie obiektów w najbardziej efektywny sposób i zarazem trwały, możliwie odporny na działanie czynników zewnętrznych i proces starzenia budynków. Wyniki ich badań stały się podstawą do realizacji pierwszego obiektu w standardzie pasywnym. Miało to miejsce w 1991 r. w Darmstadt. Ten szeregowy budynek jest uznawany za prototyp dla dzisiejszego budownictwa pasywnego.

Ta publikacja jest opisem ostatnich doświadczeń pionierów, ekspertów oraz osób na co dzień zajmujących się projektowaniem i realizacją obiektów pasywnych oraz swoistym poradnikiem dla nowych inwestorów, zawierającym podstawową wiedzę z zakresu budownictwa pasywnego.

Po 25 latach doświadczeń z eksploatacji budynków pasywnych płyną wnioski, że prawidłowo zaprojektowane i wybudowane obiekty są budynkami opłacalnymi bo przyjaznymi dla środowiska, trwałymi i oszczędnymi.

 

Zapraszamy do zapoznania się ze spisem treści powyżej na zdjęciach.