Eksploatacja i diagnostyka maszyn elektrycznych i transformatorów

  • Dodaj recenzję:
  • 4283
  • Producent: WNT
  • Autor: Tadeusz Glinka, Sławomir Szymaniec
  • szt.
  • Cena netto: 90,48 zł 95,00 zł

Eksploatacja i diagnostyka maszyn elektrycznych i transformatorów

rok wydania: 2019, wydanie pierwsze
ilość stron: 578
ISBN: 978-83-01-20735-9
format: 16,5 x 23,5 cm
oprawa: miękka

Opis

Wydawnictwo przedstawia kolejną publikację z popularnej SERII „Maszyny elektryczne” – obecnie prezentowana książka jest uzupełnieniem i dopełnieniem poprzednich akademickich oraz ćwiczeniowych podręczników o książkę dla praktyków.
Są w niej przedstawione podstawowe zasady eksploatacji transformatorów i maszyn elektrycznych oraz metody i sposoby diagnostyki off-line i on-line.
Autorami książki jest para wyśmienitych naukowców i jednocześnie praktyków – prof. dr hab. inż. Tadeusz Glinka, wykładał na Politechnice Śląskiej i był dyrektorem Instytutu Elektrotechniki Teoretycznej i Przemysłowej, a obecnie jest profesorem Instytutu Napędów i Maszyn Elektrycznych Komel, natomiast drugim współautorem jest prof. dr hab. Sławomir Szymaniec – kierownik Katedry Elektrowni, Diagnostyki i Inżynierii Komputerowej Politechniki Opolskiej, ale również ekspert diagnosta, rzeczoznawca maszyn elektrycznych.
Publikacja ta kierowana jest między innymi do służb utrzymania ruchu w zakładach przemysłowych, elektryków, elektroników, automatyków i innych inżynierów oraz do firm zajmujących się diagnostyką maszyn elektrycznych i transformatorów.