Hydraulika urządzeń uzdatniania wody

  • Dodaj recenzję:
  • 3632
  • Producent: Wydawnictwo Naukowe PWN
  • Autor: Czesław Grabarczyk
  • Cena netto: 55,14 zł 57,90 zł

Hydraulika urządzeń uzdatniania wody

rok wydania: 2017, wydanie pierwsze
ilość stron: 220
ISBN: 978-83-01-19466-6
format: 16,5x23,5 cm
oprawa: miękka

Opis
Głównym przedmiotem i celem książki jest analiza zjawisk przepływowych, matematyczny opis fizycznych warunków działania wybranych ciśnieniowych układów urządzeń uzdatniania wody oraz ich współdziałania z układami pompowymi ujęcia wody i urządzeniami odbioru wody uzdatnionej, takimi jak terenowe lub wieżowe zbiorniki zapasowo-wyrównawcze i sieć rozbioru wody.

W związku z tym przedstawiono opis budowy i zasady działania urządzeń technologicznych, wchodzących w skład rozważanych układów hydrauliczno-technologicznych, sformułowanie odpowiednich zadań projektowych i eksploatacyjnych oraz metody ich rozwiązywania.

Książka ma charakter podręcznika akademickiego dla studentów zaopatrzenia w wodę oraz może być przydatna dla inżynierów pracujących zawodowo w zakresie projektowania i eksploatacji omawianych urządzeń.

W celu rozwijania predyspozycji do proinnowacyjnej działalności inżynierskiej w książce szczegółowo przedstawiono budowę i warunki działania trzech wybranych urządzeń zagranicznych, cechujących się wysokim stopniem nowoczesności.