Laboratorium w szufladzie. Elektrotechnika, elektronika, miernictwo

  • Dodaj recenzję:
  • 3702
  • Producent: Wydawnictwo Naukowe PWN
  • Autor: Zasław Adamaszek
  • Cena netto: 42,86 zł 49,00 zł 45,00 zł

Laboratorium w szufladzie. Elektrotechnika, elektronika, miernictwo

rok wydania: 2018, wydanie pierwsze
ilość stron: 216
ISBN: 978-83-01-19707-0
format: 16,5x20,5 cm
oprawa: miękka

„Laboratorium w szufladzie” to cykl przeznaczony dla osób ciekawych świata, pasjonatów, hobbystów… a przede wszystkim praktyków. Czytelnicy znajdą wiele inspiracji do prowadzenia własnych doświadczeń i eksperymentów.

Każda książka jest bogato ilustrowana materiałami graficznymi i zdjęciami. Każdy poruszony temat zawiera wyczerpujący, praktyczny opis zjawiska, doświadczenia, przyrządu czy aktywności. Autorzy nie stronią od wejścia na poziom wyższy, niż tylko popularne ujęcie tematu. To zamierzona prowokacja intelektualna. Pogłębione ujęcie pozwala poczuć smak eksperymentu, doświadczyć radości poznawania i odkrywania różnorodności świata oraz stojącej wobec niego – twórczej wyobraźni.

Laboratorium w szufladzie. Elektrotechnika, elektronika, miernictwo to praktyczne, wolne właściwie od teoretycznych podstaw, opisy przyrządów do obserwacji i badania zjawisk związanych z elektrycznością oraz szereg doświadczeń, od prostych konstrukcji po relatywnie złożone przyrządy, wymagające pewnego zasobu umiejętności i wiedzy. Autor zachęca do wykorzystania takich źródeł materiałów i podzespołów, które współcześnie po normalnym okresie użytkowania zwykle kończą swój żywot jako tzw. elektrośmieci.