Nowoczesna kryptografia. Praktyczne wprowadzenie do szyfrowania

  • Dodaj recenzję:
  • 3873
  • Producent: Wydawnictwo Naukowe PWN
  • Autor: Jean-Philippe Aumasson
  • szt.
  • Cena netto: 71,43 zł 79,00 zł 75,00 zł

Nowoczesna kryptografia. Praktyczne wprowadzenie do szyfrowania

rok wydania: 2020, wydanie pierwsze
ilość stron: 320
ISBN: 978-83-01-19900-5
format: 16,5x22,6 cm
oprawa: miękka

Opis
Nowoczesna Kryptografia to praktyczny przewodnik po współczesnym szyfrowaniu. Książka zawiera szczegółowy opis podstawowych pojęć matematycznych, leżących u podstaw kryptografii oraz treściwe omówienie sposobu ich działania. Dzięki niej dowiesz się, czym jest szyfrowanie uwierzytelnione, bezpieczna losowość, funkcje mieszające, szyfry blokowe oraz techniki klucza publicznego, takie jak RSA i kryptografia krzywych eliptycznych.
Poznasz również:
kluczowe pojęcia kryptografii, takie jak bezpieczeństwo obliczeniowe, modele ataków oraz odporność na analizę wsteczną, mocne strony i ograniczenia protokołu TLS stosowanego w bezpiecznych witrynach HTTPS, komputery kwantowe i kryptografię post-kwantową, różne podatności poprzez badanie licznych przykładów kodu i przypadków użycia, sposoby wybierania najlepszego algorytmu lub protokołu oraz zadawania właściwych pytań dostawcom. Każdy rozdział zawiera omówienie typowych błędów implementacji z wykorzystaniem przykładów wziętych z życia oraz szczegółowych informacji o tym, co może pójść źle i jak unikać takich pułapek.
Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym praktykiem, czy początkującym, który chce zagłębić się w tajniki kryptografii, w Nowoczesnej Kryptografii, znajdziesz przegląd nowoczesnego szyfrowania i jego zastosowań.