Podstawy chromatografii i technik elektromigracyjnych

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 3498
  • Producent: Wydawnictwo Naukowe PWN
  • Autor: Zygfryd Witkiewicz, Joanna Kałużna-Czaplińska

  • Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 99,90 zł brutto
  • szt.
  • Cena netto: 100,95 zł 106,00 zł

Podstawy chromatografii i technik elektromigracyjnych

rok wydania: 2021, wydanie pierwsze
ilość stron: 456
ISBN: 978-83-01-19233-4
format: 16,5x23,5cm
oprawa: miękka

Opis
Chromatografia jest jedną z najważniejszych dziedzin nauk chemicznych i najważniejszą metodą analizy związków organicznych. Chromatografy są używane we wszystkich laboratoriach analitycznych na świecie. Jest to dziedzina wiedzy, która jest wciąż rozwijana, tak w zakresie aparatury jak i jej zastosowań.
Niniejsza książka jest szóstym wydaniem publikacji noszącej najpierw tytuł „Podstawy Chromatografii” a od czwartego wydania „Podstawy Chromatografii i Technik Elektromigracyjnych”. Każda edycja, oprócz wiedzy niezmiennej, stanowiącej istotę rozdzielania chromatograficznego i zawierającej opis charakterystyki tego rozdzielania, prezentuje również wiedzę najnowszą.


Książka jest przeznaczona dla studentów kierunków chemicznych, farmaceutycznych, biologicznych, biochemicznych, biotechnologicznych, kosmetycznych i ochrony środowiska, którzy uczą się chromatografii od początku i dla pracowników laboratoriów przemysłowych i naukowych, którzy chcą pogłębiać, poszerzać i uaktualniać swoją wiedzę. Zawiera wiadomości teoretyczne oraz elementy poradnika ułatwiającego pracę w laboratorium chromatograficznym i pozwalającego unikać błędów podczas analizy chromatograficznej.


Ponad 5 000 terminów z dynamicznie rozwijających się dziedzin chemii i jej zastosowań praktycznych, takich jak ochrona środowiska, synteza chemiczna, nowoczesne metody analityczne i pomiarowe, chemia makromolekularna, biochemia oraz biotechnologia.