Poradnik górnika podziemnych zakładów górniczych

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 4304
  • Producent: Karbon
  • Autor: praca zbiorowa

  • szt.
  • Cena netto: 45,71 zł 48,00 zł

Poradnik górnika podziemnych zakładów górniczych

rok wydania: 2013
ISBN: 978-83-937-1894-8
ilość stron: 231
format: A5
oprawa: miękka

Opis

Praktyczny poradnik górnika kopalń węgla kamiennego jest przeznaczony dla pracowników posiadających kwalifikacje górnika jak również dla innych pracowników zatrudnionych w oddziałach górniczych, którzy przygotowują się do uzyskania kwalifikacji górnika. Celem autorów niniejszej publikacji było przedstawienie pracownikom ich obowiązków na stanowisku pracy, występujących zagrożeń oraz w szczególności zakresu praktycznych zasad wykonywania poszczególnych prac. Praktyczny poradnik górnika zawiera niezbędne informacje, które mogą być potrzebne w codziennej pracy pracowników zatrudnionych w oddziałach górniczych nie tylko na stanowisku górnika. Zagadnienia poruszane w publikacji ujmują przepisy dla podziemnych zakładów górniczych, zasady bezpiecznego zachowania się na dole kopalni oraz praktyczne zasady i sposoby bezpiecznego wykonywania prac. Przedstawione w praktycznym poradniku górnika przepisy dla podziemnych zakładów górniczych oraz inne poruszane zagadnienia zostały wybrane przez autorów jako najistotniejsze w codziennej pracy górników. Niniejsza publikacja ze względu na swoją objętość jest jedynie dużym skrótem z obowiązujących przepisów dla podziemnych zakładów górniczych i zasad bezpieczeństwa i higieny pracy w podziemnych zakładach górniczych.

Niniejsze opracowanie, w którym podano między innymi sposoby wykonywania określonych prac, nie zastępuje technologii, instrukcji bezpiecznego wykonywania prac oraz obowiązujących regulaminów, gdyż takie należy wykonać przed rozpoczęciem prac i zapoznać z nimi, za podpisem, zainteresowanych pracowników. Chcąc uzyskać pełną informację o danym zagadnieniu należy sięgnąć do obowiązujących przepisów prawa, które cytujemy w wykazie literatury oraz do obowiązujących technologii, instrukcji i innych dokumentów.

Współczesne górnictwo stanowi odrębną dziedzinę wiedzy technicznej i chcąc dzisiaj uzyskać kwalifikacje górnika należy ukończyć szkołę o profilu górniczym. Praktyczny poradnik górnika został pomyślany jako podręcznik i praktyczny, używany w codziennej pracy zbiór przepisów i zasad bezpiecznego wykonywania prac na stanowisku górnika. Do publikacji zostały dołączone przykładowe pytania mogące się pojawić na egzaminie górnika oraz różne tablice, które mogą być dużą pomocą w codziennej pracy górnika.