Profesor Edmund Małachowicz. Architekt i konserwator. Autentyczność i wiarygodność zabytku architektury

  • Dodaj recenzję:
  • 4469
  • Autor: Elżbieta Grodzka
  • szt.
  • Cena netto: 94,29 zł 99,00 zł

Profesor Edmund Małachowicz. Architekt i konserwator. Autentyczność i wiarygodność zabytku architektury

rok wydania: 2020
ilość stron: 248
ISBN: 978-83-7493-115-1
format: 16,8x23,8 cm

Opis

W książce omówiono „[…] działalność zawodową wybitnej dla powojennego konserwatorstwa polskiego postaci – prof. dr. hab. inż. arch. Edmunda Małachowicza”. Publikacja to „[…] pierwsza próba całościowego ujęcia dorobku architektoniczno-konserwatorskiego wielkiej osobowości, jaką był w tej dziedzinie w skali kraju Edmund Małachowicz realizujący konsekwentnie swoje idee, począwszy od okresu odbudowy Wrocławia ze zniszczeń wojennych aż do pierwszej dekady XXI w. […]
Monografia adresowana jest do szerokiego grona odbiorców – architektów, historyków architektury, sztuki i powojennej konserwacji zabytków, a także studentów pokrewnych wydziałów w całej Polsce. […] spełni też oczekiwania szerszego kręgu Czytelników, zwłaszcza tych interesujących się historią i architekturą Wrocławia po 1945 roku – okresie, który stał się dopiero niedawno przedmiotem badań naukowców […]”.
— Z recenzji prof. Krystyny Kirschke

Elżbieta Grodzka – dr inż. arch., adiunkt na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej. Specjalizuje się w odbudowie i konserwacji zabytków oraz adaptacji obiektów historycznych z uwzględnieniem współczesnych potrzeb użytkowych.