Przewodnik do ćwiczeń z geologii

  • Dodaj recenzję:
  • 3819
  • Producent: Wydawnictwo Naukowe PWN
  • Autor: Włodzimierz Mizerski
  • Cena netto: 55,14 zł 59,00 zł 57,90 zł

Przewodnik do ćwiczeń z geologii

rok wydania: 2018, wydanie trzecie
ilość stron: 320
ISBN: 978-83-01-19907-4
format: 16,5x23,5 cm
oprawa: miękka

Opis
Podręcznik Przewodnik do ćwiczeń z geologii obejmuje podstawowe zagadnienia geologii, zwłaszcza dynamicznej, historycznej i kartografii geologicznej, wraz z zadaniami do samodzielnego wykonania.
W trzecim wydaniu rozszerzeniu uległy rozdziały związane z masowym używaniem nowych metod w kartografii geologicznej. W całym podręczniku wprowadzono zmiany wynikające z postępu wiedzy w geologii, dzięki czemu jest on nowoczesny, dostosowany do obecnego stanu wiedzy i poziomu dydaktyki. Ważne zmiany systematyczne nastąpiły w rozdziałach poświęconym gąbkom i koralowcom.

Książka jest przeznaczona przede wszystkim dla studentów wydziałów nauk przyrodniczych i wykładowców na tych wydziałach, dla uczniów i nauczycieli techników geologicznych i wiertniczych, a także dla praktyków, zatrudnionych w terenie, którzy mają do czynienia z odsłonięciami geologicznymi. Będzie przydatna również wszystkim, którzy niezależnie od zakresu studiów chcą poszerzyć swą wiedzę o historii, budowie i nieustannych procesach zachodzących wewnątrz naszej planety.