Sensory w obrabiarkach CNC

  • Dodaj recenzję:
  • 3872
  • Producent: Wydawnictwo Naukowe PWN
  • Autor: Wacław Skoczyński
  • szt.
  • Cena netto: 80,95 zł 89,00 zł 85,00 zł

Sensory w obrabiarkach CNC

rok wydania: 2018, wydanie pierwsze
ilość stron: 326
ISBN: 978-83-01-19948-7
format: 16,5x23,5 cm
oprawa: miękka

Opis
Ostatnie dekady rozwoju przemysłu to ogromny postęp w technologii – celem jest: większa dokładność, wydajność i niezawodność produkcji. Można to uzyskać m.in. dzięki zastosowaniu nowoczesnych obrabiarek CNC (komputerowo sterowanych numerycznie).
Inteligentne komponenty obrabiarek CNC, w postaci integracji różnych czujników (sensorów), członów wykonawczych i oprogramowania pozwalają na monitorowanie procesów obróbki i stanów obrabiarek oraz umożliwiają aktywne wpływanie na warunki realizowanego procesu.
Głównym przesłaniem niniejszej książki jest wykazanie, że współczesne rozwiązania mechatroniczne umożliwiają największy postęp w dziedzinie rozwoju obrabiarek. Umożliwiają wzrost wydajności obróbki, jakości wytwarzanych elementów, niezawodności, jak i efektywności, z uwzględnieniem kosztów produkcji, zasobów i zużycia energii.

Na książkę składa się wiele praktycznych rozdziałów, przykładowo:
sensory w serwonapędach posuwu obrabiarek sterowanych numerycznie,
sensory do monitorowania i diagnostyki obrabiarek,
sensory do kalibracji obrabiarek CNC,
rozwiązania mechatroniczne stosowane w obrabiarkach.

Publikacja jest kierowana zarówno do profesjonalistów – inżynierów konstruktorów maszyn, obrabiarek, użytkowników obrabiarek w zakładach przemysłowych, służb utrzymania ruchu, ale także do studentów automatyki i robotyki, mechatroniki, mechaniki i budowy maszyn oraz nauk pokrewnych.