Systemy fotowoltaiczne. Praktyczny poradnik instalatora

  • Dodaj recenzję:
  • 4813
  • Producent: Atum
  • Autor: Marcin Dębowski, Adam Luberański, Marcin Michalski, Jakub Polański, Tomasz Sumera
  • szt.
  • Cena netto: 84,76 zł 89,00 zł

Systemy fotowoltaiczne. Praktyczny poradnik instalatora

rok wydania: 2021
ISBN: 978-83-945152-2-5
ilość stron: 192
format: B5
oprawa: miękka

Opis

Aktualizacja informacji, nowe zagadnienia, przepisy prawne, testy kontrolne, które umożliwiają weryfikację znajomości omawianych zagadnień, a przyszłym instalatorom pomogą również lepiej przygotować się do egzaminu państwowego przed Urzędem Dozoru Technicznego.

Zebrane w jednym miejscu najistotniejsze informacje. Poradnik w wydaniu drugim zawiera zaktualizowaną wiedzę z zakresu wykonywania instalacji fotowoltaicznych oraz słonecznych systemów grzewczych. Znajdziesz tutaj informację począwszy od składowych promieniowania słonecznego,przepisy krajowe, kończąc na certyfikacji instalatorów. Poradnik instalatora jest podstawowym materiałem dla osób, które przygotowują się do egzaminu UDT i uzyskania certyfikatu instalatora. Zamieściliśmy zestaw testów kontrolnych, które pomogą usystematyzować wiedzę i jeszcze lepiej przygotować się do egzaminu.

Skupiliśmy się, aby podręcznik zawierał dokładne opisy dla systemów fotowoltaicznych oraz kolektorów słonecznych. Zaktualizowaliśmy lub dodaliśmy zagadnienia dotyczące: badań termowizyjnych systemów fotowoltaicznych, optymalizatorów mocy w zaawansowanych systemach fotowoltaicznych. Wprowadziliśmy zagadnienia dotyczące aplikacji komputerowych służących do projektowania instalacji fotowoltaicznych, w tym aplikacji mobilnych i systemów współpracujących z siecią (on-grid).

Poznasz systemy fotowoltaiczne i sposób ich montażu. Dowiesz się jak wygląda montaż inwertera, konserwacja, uruchomienie instalacji oraz najczęściej spotykane błędy. Materiały uatrakcyjnione ilustracjami wspomagającymi naukę.