Uziemienia w sieciach elektroenergetycznych

  • Dodaj recenzję:
  • 4534
  • Producent: Wydawnictwo Naukowe PWN
  • Autor: Witold Hoppel, Robert Marciniak
  • szt.
  • Cena netto: 84,76 zł 89,00 zł

Uziemienia w sieciach elektroenergetycznych

rok wydania: 2021, wydanie pierwsze
ISBN: 978-83-01-21186-8
ilość stron: 404
format: 16,5x23,5 cm
oprawa: miękka

Opis
Problematyka uziemień to jedna z najistotniejszych kwestii związanych z elektrotechniką, w szczególności jedną z jej specjalności - elektroenergetyką. To jedno z najstarszych i najbardziej podstawowych zagadnień urządzeń elektroenergetycznych.

Książka o uziemieniach to kolejna – po publikacji o sieciach średnich napięć - książka autorstwa uznanego specjalisty w tym zakresie – dra Witolda Hoppela. Drugim autorem jest praktyk, członek Komitetu Ochrony Odgromowej przy SEP – mgr inż. Robert Marciniak.


Ze wstępu
Celem autorów było napisanie książki, która zapełni lukę od ostatniego wydania „świętej księgi” z dziedziny uziemień, czyli monografii prof. Konstantego Wołkowińskiego z Politechniki Wrocławskiej pod tytułem "Uziemienia urządzeń elektrycznych".

Publikację tę kierujemy do praktyków – projektantów i wykonawców sieci elektroenergetycznych, operatorów sieci dystrybucyjnej wszystkich napięć w Polsce, inżynierów elektryków itp. Przyda się również ona studentom studiów technicznych do przedmiotów związanych z urządzeniami i sieciami elektroenergetycznymi. a także wszelkich rodzajów kształcenia związanych z ochroną od porażeń w urządzeniach o napięciu powyżej 1 kV.