Wentylacja pożarowa. Oddymianie

  • Dodaj recenzję:
  • 2765
  • Producent: WNT
  • Autor: Bogdan Mizieliński, Grzegorz Kubicki
  • szt.
  • Cena netto: 82,76 zł 99,00 zł 86,90 zł

Wentylacja pożarowa. Oddymianie

rok wydania: 2021, wydanie pierwsze
stron: 376
ISBN: 978-83-01-19116-0
format: 17x24,5 cm
oprawa: twarda


W podręczniku w przystępny sposób przedstawiono podstawowe zagadnienia teoretyczne i praktyczne problemy związane z wentylacją pożarową.

Książka polecana studentom uczelni technicznych i szkół służby pożarniczej oraz projektantom instalacji wentylacji pożarowej, a także pracownikom nadzoru eksploatacyjnego budynków.

Nagroda dla najlepszej akademickiej książki technicznej.

Na majowych Targach Książki, które odbyły się na Stadionie Narodowym w Warszawie nagrodzono najlepsze książki w poszczególnych działach tematycznych.
Za najlepszą akademicką książkę techniczną jury uznało podręcznik autorstwa prof. Bogdana Mizielińskiego i dr. Grzegorza Kubickiego "Wentylacja pożarowa. Oddymianie" i nagrodę wręczyło wydawnictwu WNT.

Na 370 stornach podręcznika zawarte zostały informacje dotyczące podstaw teoretycznych niezbędne dla zrozumienia procesów towarzyszących pożarom w obiektach budowlanych takich jak wymiana ciepła, dymotwórczość, emisja i zagrożenie dymem oraz przepływ dymu w budynku. Opis zjawisk fizycznych stanowi wstęp do omówienia zasad funkcjonowania, projektowania i wykonania różnego typu systemów wentylacji pożarowej, stosowanych w ochronie szerokiej grupy obiektów budowlanych (obiektów wielkokubaturowych, wielokondygnacyjnych, atriów, garaży zamkniętych i tuneli drogowych). W końcowej części podręcznika znaleźć można szereg praktycznych informacji dotyczących elementów systemu wentylacji pożarowej oraz wymagań odnośnie wykonania, odbiorów i nadzoru nad tego typu instalacjami.

Książka jest kompleksowym podręcznikiem przedmiotu wentylacja pożarowa i jako taka powinna znaleźć miejsce w bibliotece każdego inżyniera budownictwa oraz osoby odpowiedzialnej za bezpieczeństwo pożarowe obiektów budowlanych.